בס"ד

יעד ניהול

הרשם לרשימת הדיוור שלנו

הנדסת תעשייה וניהול

 

תעשיה וניהול  

חטיבת הנדסת תעשייה וניהול שלנו, מספקת פתרונות המקיפים את כל הרבדים התפעוליים של הארגון:

  • הליבה: אסטרטגיה, מבנה ארגוני ומערכות מידע ERP.

  • פרויקטים: ניתוח מערכות, מדידות עבודה, ניהול מלאי ושרשרת אספקה, שיפור שיטות ותהליכים בארגון, תכנון והעברת מפעלים וקווי ייצור, CRM, בטיחות, פתרונות אחסון, פתרונות גניזה ותיוק, ניהול מסמכים ונושאים רבים אחרים.

  • השפעות חוצי ארגון: רגולציה, טכנולוגיה, מצב כלכלי מתחרים.

                  תעשיה וניהול 

    

 

 
הנסיון הרב ומקצועיות המהנדסים שלנו בביצוע פרוייקטים מתחום הנדסת תעשייה וניהול, אפשרו לנו לבנות מודל ייחודי אשר המתודולוגיה המרכזית בו כוללת את השלבים הבאים:

1. הגדרת המטרה והיעדים


תחילתו של התהליך בהגדרת מטרות הארגון והיעדים בדרך להשגתן. המטרה השכיחה ביותר שיש לכל ארגון היא הגדלת הפריון (הגדלת תפוקות והקטנת תשומות). ממטרה זו נגזרים יעדים ייעודיים לכל ארגון כגון שיפור השרות ללקוח, הרחבת מעגל הלקוחות ועוד.


2. חקר המצב הקיים / הגדרת תהליכים קיימים והצגתם


אנו מאמינים כי המפתח להצלחת כל פרויקט בתחום הנדסת תעשייה וניהול, מתמקד בשלושת המילים: תהליכים, תהליכים, תהליכים. מהנדסי התעשיה וניהול שלנו מנוסים ומתורגלים בחקר תהליכים, כבסיס לכל פתרון.


3. איתור נקודות התורפה ומוקדי בזבוז


לכל ארגון ואפילו לכל תהליך בארגון קיימות נקודות תורפה. איתור נקודות התורפה ומוקדי בזבוז המשאבים בתהליכי הארגון הנם השלב המרכזי בדרך לפתרון והגשמת המטרה.
נקודות התורפה המרכזיות קשורות בדרך כלל לבזבוז משאבים, כגון:

ניצול משאבים לא יעיל או לא מאוזן ברמת אדם, מכונה או כל תשומה אחרת.

ביצוע פעילות (בדרך-כלל ידנית), אשר כבר בשלב הראשוני נראה כי תתאפשר בה התייעלות על-ידי שינוי טכנולוגי, מחשוב (כגון מערכת ERP) או אוטומציה.

 - כפל בפעילויות.

 - כשלים בהעברת מידע לצורך קבלת החלטות.

 - ביצוע פעולות אשר עלותם גבוהה מהתועלת.

 - חוסר תיעוד.

 - שימוש בטכנולוגיות מיושנות.


4. הצעות לשיפור:


איתור שיפור בתהליך הינו פונקציה של ניסיון, הכרת תהליכים דומים בארגונים אחרים וחשובה לא פחות היא היצירתיות והיכולת לראיה מערכתית. לא כל שיפור הוא יעיל, תמיד יש לבחון את השיפור במדד עלות/תועלת ייעודית לתהליך וכן בהשפעותיו על ככלל וההשלכות במבט חוצה ארגון. צוות המהנדסים המנוסים שלנו יציעו חלופות לשיפור כאשר לכל חלופה יוצגו הייתרונות והחסרונות, העלויות והחיסכון הצפוי.

אופן הצגת נקודות התורפה והחלופות המוצעות יאפשר למקבלי ההחלטות בארגון לקבל החלטה מושכלת בבחירת החלופות הטובות ביותר.


5. בחינת החלופות


שינויים ארגוניים יש לבצע בזהירות מרבית ולאחר בדיקה תיאורטית ומעשית. לכן לאחר שנבחרו החלופות הטובות ביותר יש לבדוק אותן באופן מצומצם. שלב זה, פיילוט בלעז, חיוני לפני בחירתן הסופית של החלופות כדי למנוע זעזוע ארגוני וכדי לוודא שאכן מה שנראה הגיוני על הנייר מביא לשיפור גם בשטח.


6. יישום כולל של התהליכים המשופרים:


התהליך מתקרב לסופו. המטרות והיעדים נבחרו, חקרנו את המצב הקיים ואיתרנו את נקודות התורפה, הצענו חלופות לשיפור וביצענו פיילוט לבדיקתן. הגיע שלב היישום של התהליכים המשופרים בכל הארגון. אולם אסור להקל ראש בשלב סופי זה, גם אותו יש לבצע בקפידה ובצורה מקצועית.

פרוייקט מתחום הנדסת תעשייה וניהול דורש שיתוף פעולה מלא צד הארגון ומצד שני מקצועיות וידע תיאורטי נרחב בהובלת תהליכים מסוג זה. צוות המהנדסים של יעד ניהול מתמחים בניהול שינוי בארגון וערוכים גם לסייע ביישום השיפור בפועל ברמת הנדסת תעשייה וניהול, מערכות מידע, מערכות ERP ועוד.

 

קישורים מעניינים

 

כתיבת נהלים

 

אחת הפעולות המיוחדות של מהנדס תעשייה וניהול היא כתיבת נהלים.

כתיבת נהלים הינה פעולה מורכבת המצריכה:

חשיבה מערכתית: לצורך הבנה וסגירת תהליכים פנים ארגוניים וחוצי ארגון.

מיומנות: לכתיבת נהלים קצרים, ברורים וחד משמעיים.
נהלי עבודה הם חומר ניהולי ותפעולי בעל חשיבות עליונה. נהלים הכתובים כהלכה מגדירים את מדיניות הארגון ומטרותיו, את השיטה לביצוע תהליכים כהלכה ללא כפילות בביצוע וביעילות. נהלים מגדירים את בעלי התפקידים אשר לוקחים בו חלק בתהליכי הארגון ואת תחומי האחריות של כל אחד מהם.

נהלי עבודה הם כלי בידי חשוב של הנהלת הארגון לביצוע האסטרטגיה העסקית. נהלים מתעדים גם את הידע הארגוני אשר נמצא בדרך כלל בראשיהם של העובדים.

ארגון ללא נהלים מסודרים מבזבז בהכרח, משאבים רבים. לדוגמה, במקום להגדיר מראש את שיטת העבודה ואת תחומי האחריות עסוק הארגון בישיבות תיאום ובירור. כך, במקום אפקטיביות תפעולית הארגון מכבה שריפות ומתקן נזקים.    

              תעשייה וניהול 

 

 

 

הנדסת תעשייה וניהול סקירה הסטורית

 

הנדסת תעשייה וניהול זהו תחום הנדסי אשר מותאם בדרך כלל עבור אנשים אשר אינם מעוניינים לעבוד בהכרח בתחום ספציפי של הנדסה בטהרתה, ומעוניינים לפתוח את הראש גם לתחומים נוספים אשר כוללים בתוכם גם תחומי ניהול, ארגון והתנהגות ארגונית עם זיקה לעולם ההנדסה. הדבר אומר שהנדסת תעשייה וניהול היא למעשה תחום אשר עושה אינטגרציה בין הנדסה, מכונות ומדע מדויק עם מערכות אנוש.

    

   תעשייה וניהול          

ארגון ושיטות                                                      

 

ארגון ושיטות הינו מתבצעים העיקר על-ידי מהנדסי תעשייה וניהול, אשר הינם בעלי מקצוע בתחום הסדרת תהליכי עבודה יעילים ואפקטיביים.

מהנדסי התעשייה וניהול, הינם מומחים ביישום של מודולים יוצרי שיפור כגון: מודל השיפור המתמיד של דמינג, 5P, ניתוח SWOT , קייזן, 6 סיגמה ומודולים נוספים.

העיקרון הבסיסי של אנשי ארגון ושיטות, כולל ארבע שלבי עבודה מרכזיים:

• ניתוח מצב קיים;

• איתור נקודות התורפה והחולשות;

• המלצות לשיפור;

• יישום תהליכים חדשים בארגון;

חברת ייעוץ מתחום הנדסת תעשייה וניהול מספק פתרונות מתקדמים וחכמים להתייעלות ארגונית. ההתייעלות מניבה חיסכון בעלויות ובכוח-אדם תוך שמירה על רמת שרות מיטבית.

מהנדסי תעשייה וניהול מתמחים באיתור נקודות תורפה בתהליכים ארגוניים, היוצרים בזבוז ואי סדר ומעמידים מולם פתרונות יצירתיים, יעילים ומקצועיים.

חברת ייעוץ טובה מחזיקה בעיקר מהנדסי תעשייה וניהול בעלי ניסיון של שנים רבות כמנהלי תפעול או יועצים בכירים בחברות מובילות במשק הישראלי.

מהנדסי תעשייה וניהול מספקים פתרונות ממקצה לקצה, החל מאפיון תהליכים ועד ליווי ויישום הפתרון בשטח.    

   תעשייה וניהול   


ניהול רזה - קייזן 

 

כל ארגון קיים במטרה לייצר ערך. המחיר של יצירת ערך הוא שימוש במשאבי הארגון.

אחד מעקרונות ניהול רזה (קייזן) הוא זיהוי הוצאות לא הכרחיות, לא יעילות ולא אפקטיביות. תהליכי ניהול רזה קייזן מתבצעת בדרך-כלל, על-ידי אנשי ארגון ושיטות, מהנדסי תעשייה וניהול.

אנשי ארגון ושיטות (מהנדסי תעשייה וניהול), סוקרים את תהליכי הארגון בעזרת כלים הנדסיים שונים ומשביחים את יצירת הערך של התהליך.
יש המשתמשים בחברת ייעוץ מתחום הנדסת תעשייה וניהול, המתמחה בשיטות ניהול רזה – קייזן.

השבחת יצירת הערך ניתנת לביצוע בשלוש אפשרויות (לפי קייזן, ניהול רזה):
• יצירת אותו הערך בפחות עלות.
• הגדלת הערך באותה העלות.
• הגדלת הערך בפחות עלות (הדבר הרצוי ביותר).    

    קייזן ניהול רזה     

לימודי הנדסת תעשייה וניהול

 

במהלך לימודיו מהנדס התעשייה וניהול לומד את יסודות המתמטיקה, הפיזיקה, הנדסת המחשב ותחומי דומים נוספים, אשר ביחד מהוות את הבסיס האיתן אשר עליו מבוסס הידע של כל מהנדס תעשייה וניהול.

בהמשך נבנה נדבך נוסף של תחומים אשר יחזקו את הידע בתחומים שכל מהנדס תעשייה צריך. התחומים הנוספים כוללים קורסים בסטטיסטיקה, חקר ביצועים, וכל הצד ההתנהגותי, כגון : ארגונומיה, פסיכולוגיה וכן גם הצד של מדעי הניהול. זאת היות ומהנדס תעשייה וניהול צריך להכיר גם את הצד הניהולי של הארגון.     

 תעשייה וניהול    


יעד ניהול - הנדסת תעשייה וניהול ומערכות מידע ERP
לייעוץ ראשוני חינם התקשרו 077-5490026

 


רן פרייז נייד. 050-7494059